Duvar

Blog yazmaya başlayalı 9 ay olmuş. İstediğim seviyede değilim. Ayda 40 kişi. Aklıma gelen bir videoyu hemen paylaşıyorum. Bu 40 kişi biraz hayal kırıklığı da olsa benim için oldukça önemli.

Bugün açıkçası birkaç hayal kırıklığım var. Bunlardan birisi finansal özgürlüğe giden yolda parayı değerlendirmek için yaptığım yatırımların 1 günde neredeyse sıfırlanması. Ama dert etmemek gerek, bu da bir ders ve üzüntü de bu yolculuktaki en büyük düşman. Ancak motivasyon gidiyor. Karar 1: Basit ama güvenilir bir yatırım planı hazırla.

İkinci hayal kırıklığı benim ABD’ye yerleşme hayalim ile ilgili. Diversity Visa’ya ilk kez geçen yıl başvurdum ve maalesef bana çıkmadı. Karar 2: Anın tadını çıkar, civar bölgeleri de gör.

Diğer bir hayal kırıklığı ise bağımlılıklarla ile ilgili. Alışkanlıklar insanın morali bozuk olduğunda olduğunda ortaya çıkıyor ve maalesef bazı anti-alışkanlık geliştiremedim. Karar 3: Nofap ile ilgili bu blog’ta sayfa hazırla ve bilgilendirici olsun.

Kısacası yolun düz olduğunu kimse söylemedi, önümüzde engeller, duvarlar olacak. Önemli olan ders çıkarıp minimalizm yoluna devam etmek.

 

 

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir