Bu bir tuzak

   

Galaksi tarihinde tek bir repliği ile bu kadar ünlenen başka bir uzaylı yoktur herhalde. Amiral Ackbar bir Star Wars karakteri olmak ile birlikte ünü kendini aşmış bir kaptan. Açıkçası üniversite hayatını yarı geek biri olarak geçirmiş birisi için Star Wars ile bir hayli geç tanıştım. 20’li yaşlarımda. Tabi 90’lı yıllarda büyüyen birisi için serinin devam filmleri gelmişti ama neden ve nasıl radarıma takılmadı bilmiyorum. Arkadaş ortamı belki de. Çünkü edebiyatçı bir tayfa Yüzüklerin Efendisi’ne sürüklerken eğer etrafında fazla fantastik/bilim kurgu seven arkadaşın yoksa haliyle olmuyor. Burada belki de ailemi suçlayabilirim ama suçlama karanlık tarafa götürecektir bizi.

Peki neden yıllar sonra bu satırlarda Amiral Ackbar ve Star Wars’tan bahsediyoruz. Çünkü herkes bunu konuşuyor. Herkesten kastım hepimiz. Metroda, iş yerinde, mutfakta. Çünkü şurası bir gerçek ki Disney iyi bir çalışma yapmış ve serinin yedinci filmi inanılmaz reklam aldı. Şimdi merak ettiğim bir nokta var, evet Star Wars çok güzel bir seri ve insanların izlemesini isterim. Ama ne oldu da bir anda herkes Star Wars’u sevmek istedi? 

İşte Amiral Ackbar’ın tam da burada kulağını çınlattım, o müthiş ‘It’s a trap’ repliği belki de J.J. Abrams, Disney ve Lucas üçlüsünün karanlık taraftan bizi tüketmeye olan çağrısı için bir uyarı. Ben minimalist adayı olarak ürünlerden ziyade J.J. Abrams’ın Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor’a katkısını merak ediyorum. Ucundan da olsa bu fenomene dahil olmak, sinemada Star Wars izlemek heyecan verici.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s