İtiraf

Ocak ayının bitmesine 4 gün kala yeni alışkanlıklar geliştirdiğimi bazı alışkanlıkları da tersine çevirmenin (anti alışkanlıklar) oldukça zor olduğunu gördüm. Amerika’yı keşfetmiş gibi konuşuyorum ama cidden öyle. Bu minimalist yolculuk bana göre kişinin kendisine olan yolculuğu.

Ocak ayında spor alanında hedeflerimi tutturabildiğim bir aydı. Yeni bir rutin geliştirerek haftanın 3 günü sosyal hayatımdan ödün vermeden spora gidebildim. Geliştirilmesi gereken yerler var ancak istikrar görebilmek güzel bir şey.

Henüz uç noktalara gidip bir yıl boyunca bir şey almayacağım demedim. Sonuçta minimalizm hiç eşya almamak değil. Değer verdiğimiz ve htiyacımız olan şeyleri almak. Geçenlerde 4 yıl boyunca aktif olarak kullandığım iPad’imi sattım. Sahip olabileceğim güzel, pratik ve etkin bir cihazdı. Ancak yavaşladığı ve piyasa değeri düştüğü için yeni bir model daha çıkmadan elden çıkarabildim.

Fakat elektronik eşya yoksunluğundan olsa gerek kendime yeni bir bilgisayar aldım. Böylece hem film izleyip hem de mobil olarak çalışabilecektim. Tercihimi HP Pavilion x2’den yana kullandım. Bir canavar değil, hatta bence bugları da var ancak şimdilik iş görüyor.

Diğer bir itirafım noFAP için https://www.reddit.com/r/NoFap/ Her ne kadar önlem alsam da ufak bir raydan çıkma yaşadım. Ancak önemli olan yola geri girebilmek. 13 günlük ayıklıktan sonra yeniden sayacımı sıfırladım. Bu işi halletmem ve en az 90 gün temiz kalmak şimdiki hedefim.

Ancak minimalistliği yaşam tarzı benimseyip 6 çocuğu olan Leo bu yolda yol göstericim olacak.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s