Negatif Kişiler

Herkesin hayatında negatif kişiler olabilir. Bu durum onların negatif olmasından kaynaklanıyor da olabilir ya da tamamiyle iki tarafın anlaşamamasından (yıldız uyuşmaz ya) da kaynaklanıyor olabilir.

Negatif insanlar belki özlerinde iyi insanlarlar. Belki de içinde bulundukları durum ya da çevreden ötürü negatiftirler. Ya da onlarla gerçekten iyi anlaşamıyorsunuzdur. Öyle ki enerjinizi, neşenizi ve hatta güne başlama sebebinizi emerler. Biz minimalistler hayatımıza anlam katmaya çalışıyorsak bu kişilerle ne yapmalı?

İlk tipteki insanlarla bir şekilde anlaşmaya çalışmak faydalı bir uğraş olsa da ikinci tür insanlar ruhumuzda toksik etkisi yaratmaktadır ve mümkünse hayatımızdan çıkarmamız gerekmektedir.

Bazı durumlarda bu kolay olsa da ailen biri ya da işi arkadaşları işi zorlaştırmaktadır. Aileden birisiyle sorunun ve negatifliğin temeline inmek faydalı olabilir. Empatinin işe yarayacağı gibi empati ile çözümsüz gözüken sorunlar da çözülebilir.

Ancak negatiflik konusunda ilerleme göstermiyorsa nasıl ki fazla eşya ve çöpler hayatımızdan çıkarıyorsak aynı şekilde bu tarz insanlardan da kurtulmak minimalist bir yaşam tarzı için faydalı olacaktır. Öfke yok, sinir yok. O kişi yok.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s