Anne

  

Bugün ailemi ziyaret ettiğimde abimin düğününde giydiği kıyafeti hatırlamaya çalıştık. Hafızamız bizi yarı yolda bırakınca da eski fotoğraflara bakmak istedik. Eskiden daha sık kullandığımız o kutulardaki fotoğraflar dijital makineler ile birlikte fazla kullanılmaz oldu. Öyle ki artık fotoğraflar ya Facebook’ta ya da bilgisayarlarımızda kalıyor. Kalkıp da fazla bastıran yok bu fotoğrafları.

Marine Kondo dağınıklık yarattığına inansa da anılar ve fotoğraflar oldukça önemli. Hele fotoğraf çekmenin bu kadar kolaylaştığı bir süreçte anı bırakmak da oldukça kolay. Aradan geçen zamanı anımsamak üzere bir fotoğraf çekmek gerekebilir.

İçinde bulunduğumuz anneler günü pazarlama furyası bu yıl oldukça çetin geçiyor. Herkes annene ne aldın diye soruyor, sanki bir hediye almak gereklilikmiş gibi. Eğer annemizin bir şeye ihtiyacı varsa bir güne gerek kalmadan alabiliyorsak almalıyız ancak anneler gününde bir anneye verilebilecek en güzel hediye onu düşünmek ve eğer fırsatınız varsa yanağına bir öpücük kondurmak. Gerçekten en güzel, anlamlı ve kolay hediye aslında bir öpücük ve onu ne kadar sevdiğinizi söylemek aslında.

Bir de son tavsiye, yıllar sonra hatırlamak üzere anne ile bir selfie. Fırsatımız varken annelerimiz (tüm sevdiklerimiz) ile anı toplayalım ve yanımıza alıp güzel bir selfie çekinelim. Çünkü bu en güzel hediye. Hem annenize hem de size.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s