Amaç

Şimdiye kadar hep para yönetimi, birikim, az tüketim gibi konulardan bahsettim. İşin eğlencesi nerede diye soranlara hemen söylüyorum. Hayalimdeki ülkeye gidiyorum. Benim için gerçekten önemli olan şeylerden birisi seyahat etmek. Bir Türk olarak izinlerin kısıtlı olması, liranın düşük değeri ve çalışma ekonomisinin getirmiş olduğu kısıtlardan ufak da olsa sıyrılarak hayalimdeki ülke olan Küba’ya gelecek ay gidiyorum. Heyecanlıyım.

Küba zamanın 1950’lerde durduğu çok farklı bir ülke olarak dikkat çekiyor. Gerek uzak olması gerekse birikimlerin yavaş birikmesi ile hep ötelediğim Küba turu için uçak biletim ve vizem hazır. Sahilleri, yapılması gerekenleri inceleme aşamasındayım. Yani işin hazırlık aşaması. Açıkçası finansal bilinç, minimalizmin tam da bu hayalimi gerçekleştirmede işe yaradığını görüyorum. İhtiyacım olan bilgilere, ihtiyacım olan kaynakları bilerek gidiyorum.

Hem İspanyolcamı hem de yeni başladığım salsayı pratik yaparak 1950’lere zaman yolculuğu yapacağım. Ama daha önemlisi, hep gitmek istediğim seyahati yaparak bu yolculuğun ilk somut meyvesini yiyeceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s