27.375

Blog yazmanın en büyük avantajlarından birisi oldukça fazla kaynak okumak için etkili bir motivasyonun olması. Aslında herkes yazabilir, ya da herkes video çekebilir ancak mevzu içeriğe gelince ya bir konuda uzman olacaksınız ya da o konuya bir ilginiz olacak. Ancak her iki durumda da bol bol okumak şart.

Başta Mark Manson olmak üzere birkaç yazarın da yazılarını okuduğumda insanın ortalama ömrünün 80 yıl olduğunu düşünecek olursak yaklaşık 27.375 günümüz var dünya üzerinde.

Bu sayıyı ilk okuduğumda etkilenmiştim ancak hesabı bu blog yazısı için tekrar yaparken fark ettiğim başka bir şey beni daha da etkiledi. Şöyle ki, 2016 yılında, yani 27.5 yaşımda dünyadaki 10.000 günü yaşadığımı hesaplamıştım bir keresinde. Bu hesabı yapma gereğini bir filmden esinlenmiştim. Öte yandan 27.375’in 10 bini gitmiş ve neredeyse yarılanmış bir raf ömründen bahsediyoruz.

İşte o zaman da şunu fark ettim, her geçen günü iyi değerlendirebiliyor muyuz? 2018’de kendimize ilk soracağımız soru bu olsun, sayılı günlerimiz olduğunu daha somut bir şekilde fark edelim ve her günün hakkını vermeye çalışalım.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir