Minimal Yaşam Hakkında

Eflatun’un bir sözü var. Zenginlik ne kadar şeye sahip olduğun değil, ne kadar az şeye ihtiyacın olduğudur. Bu söz ve sonrasında fark ettiğim  bilinçle azın çok olduğunu gördüm. İşte benim minimalizm yolculuğum böyle başladı. Bu yolculukta öğrendiğim şeyleri de bir minimalizm blogu kurarak sade yaşam tutkunları, meraklıları ve yol arkadaşlarımla paylaşmak için kurdum.

Minimalizm. Tüketim için özel şirketlerin bizi çevrelediği bu ortamda tanımlaması oldukça zor bir kavram. Daha iyi bir hayat sürebilmemiz için daha azına ihtiyacımızın olduğunu söyleyen ve elimizdekilerle ki bu sağlık, eşya, durum ve insanlar da olabilir, anlamlı bir yaşam aracı. Minimal yaşam tarzı için eşyadan kurtulmaya ya da bekar olmaya gerek yok. Önemli olan gereksizleri atıp, önemli olana odaklanmak. Böylece minimal yaşam, sade hayat, sadecilik ya da minimalizm, nasıl tanımlarsanız tanımlayın sonuçta hayatınız daha anlamlı ve mutlu olacaktır.

 

E-postalarınızı bekliyorum, mail atabilirsiniz 🙂

Minimal Yaşam Hakkında” üzerine 2 yorum

  1. Her yıl kullanılabilir durumda olmasına rağmen çöpe atılan binlerce kıyafet, ayakkabı ve çanta, tekstil ürünlerinin üretiminde kullanılan kimyasal boyalar, böcek ve tarım ilaçları, ekolojik ve sosyolojik anlamda her geçen gün bize zarar vermektedir. Bu durumun verdiği zararları en aza indirgemek adına son zamanlarda sıklıkla duyduğum minimal yaşam ve sürdürülebilir modayı destekleyici çalışmaları takip ediyor, bir yaşam tarzı olarak minimalizmi benimseyen, sürdürülebilirliğe yön veren insanların çalışmalarına göz atıyorum. https://www.tarz2.com/azalt-ferahla-paylas-cogal

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s