Minimal Yaşam Hakkında

Eflatun’un bir sözü var. Zenginlik ne kadar şeye sahip olduğun değil, ne kadar az şeye ihtiyacın olduğudur. Bu söz ve sonrasında fark ettiğim  bilinçle azın çok olduğunu gördüm. İşte benim minimalizm yolculuğum böyle başladı. Bu yolculukta öğrendiğim şeyleri de bir minimalizm blogu kurarak sade yaşam tutkunları, meraklıları ve yol arkadaşlarımla paylaşmak için kurdum.

Minimalizm. Tüketim için özel şirketlerin bizi çevrelediği bu ortamda tanımlaması oldukça zor bir kavram. Daha iyi bir hayat sürebilmemiz için daha azına ihtiyacımızın olduğunu söyleyen ve elimizdekilerle ki bu sağlık, eşya, durum ve insanlar da olabilir, anlamlı bir yaşam aracı. Minimal yaşam tarzı için eşyadan kurtulmaya ya da bekar olmaya gerek yok. Önemli olan gereksizleri atıp, önemli olana odaklanmak. Böylece minimal yaşam, sade hayat, sadecilik ya da minimalizm, nasıl tanımlarsanız tanımlayın sonuçta hayatınız daha anlamlı ve mutlu olacaktır.

 

E-postalarınızı bekliyorum, mail atabilirsiniz 🙂

2 Comments

  1. Ebru 17 Ocak 2018 at 12:38

    Her yıl kullanılabilir durumda olmasına rağmen çöpe atılan binlerce kıyafet, ayakkabı ve çanta, tekstil ürünlerinin üretiminde kullanılan kimyasal boyalar, böcek ve tarım ilaçları, ekolojik ve sosyolojik anlamda her geçen gün bize zarar vermektedir. Bu durumun verdiği zararları en aza indirgemek adına son zamanlarda sıklıkla duyduğum minimal yaşam ve sürdürülebilir modayı destekleyici çalışmaları takip ediyor, bir yaşam tarzı olarak minimalizmi benimseyen, sürdürülebilirliğe yön veren insanların çalışmalarına göz atıyorum. https://www.tarz2.com/azalt-ferahla-paylas-cogal

    Reply
  2. Ayşe 22 Şubat 2018 at 12:18

    Keşke herkes minimalist olsada talan ettiğimiz şu dünyayı kurtarabilsek

    Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir